Świąteczna playlista. Muzyczne Inspiracje #8

Na bloga wskoczyły dziś równocześnie dwa posty. Jeden, dla tych, którzy mają już dość kolęd i Last Christmas puszczanego od listopada ;-) Z kolei wpis, który w tej chwili czytacie, jest dla tradycjonalistów, którzy, tak, jak ja, chcą się dziś wprawić w świąteczny nastrój podczas przygotowań do wigilijnej kolacji.Świąteczna playlista - czas start!Znajdziecie na niej wszystkie świąteczne piosenki, które na pewno znacie i lubicie, m.in.

Last Christmas

All I want for Christmas is you

Santa Claus is comin' to town

Let it snow

Driving home for Christmas

Mistletoe and wine


Odpalcie ją i spokojnie przygotowujcie potrawy na wieczerzę wigilijną. A jak znajdziecie chwilę na odpoczynek, sprawdźcie jeszcze te poniższe.

"Last Christmas"
Bardzo udany cover tego Last Christmas, które znacie z radia. Gitarka i spokojny wokal, które z banalnego tekstu wydobywają cały klimat. Naprawdę warto posłuchać.

"Run run Rudolph"Czyli Święta w rytmie rock and roll. Bardzo fajny utwór, którego tytuł można by zilustrować jednym obrazkiem:"Jest taki dzień"
Piękna polska, świąteczna ballada, którą bardzo lubię. Po prostu.


I na koniec kolejny polski klasyk. Tym razem Skaldowie.

"Z kopyta kulig rwie"Na koniec, bo to już taki świąteczno-sylwestrowy utwór. Zawsze, gdy go słyszę, marzy mi się Sylwester spędzony w górach: kulig, grzaniec i góralska potańcówka. Kto wie, może wkrótce się spełni to marzenie :-)


Tymczasem Wam również życzę spełnienia marzeń, samych trafionych prezentów i dużo odpoczynku w Święta. Znajdźcie też chwilkę, aby się podzielić swoimi ulubionymi świątecznymi piosenkami :-)


Obserwuj mój blog lifestylowy na:
Photobucket    Photobucket    Photobucket

Copyright © 2014 Blog lifestylowy - Pomysłowa , Blogger