7 psychologicznych sztuczek, które ułatwiają życie. Ostatnia najlepsza!

świecąca żarówka

Dowiedzieliście się już, jak wpływać na innych i jak pozbyć się z głowy męczącej piosenki. Oto kolejne sztuczki psychologiczne, które ułatwią Wam życie. Jesteście ciekawi? To zaczynamy.

1. Chcesz wiedzieć, czy się komuś podobasz?

Wybierz sobie jakieś słowo i za każdym razem, kiedy on/ona użyje tego wyrazu lub jego synonimu, potaknij głową i uśmiechnij się. Jeśli interesuje się Tobą, będzie używał tego słowa przez cały czas. Zobaczysz :-)

2. Chcesz, żeby ludzie brali na poważnie Twoje słowa?

Za każdym razem mów, że nauczył Cię tego ojciec. Ludzie mają bowiem tendencję do bezkrytycznego przyjmowania rad pochodzących od rodziców.

3. Będziesz sobie z kimś podawać dłoń?

Ogrzej ją. Ciepłe dłonie pomogą Ci stworzyć przyjazną atmosferę. Chłodne - wręcz przeciwnie.

4. Wiesz, że ktoś Cię nie lubi i chciałbyś to zmienić?

Olej to ;-) Albo poproś tę osobę o drobną przysługę, np. pożyczenie długopisu. To prawda, że ludzie starają się nie pomagać tym, których nie lubią. Z drugiej strony jednak jest to tak drobna rzecz, że "wróg" raczej nie będzie w stanie odmówić. Może też w końcu dojść do wniosku, że wcale nie jesteś taki zły :-)

5. Potrzebujesz od kogoś pomocy?

Powiedz to. Zacznij swoją prośbę od słów Potrzebuję twojej pomocy. Ludzie nienawidzą poczucia winy. Właśnie dlatego ta osoba nie będzie w stanie Ci odmówić.

6. Potrzebujesz pomocy w przeniesieniu czegoś ciężkiego?

Twój przyjaciel znacznie chętniej Ci jej udzieli, gdy będziesz do niego mówić w trakcie podawania ciężaru. Tak naprawdę większość osób nawet nie zauważy, że coś im podajesz i od razu to weźmie. Pamiętaj jednak, że to nie zadziała w przypadku osób bardziej uważnych lub tych, które gorzej Cię znają. Wtedy może się zrobić nieco niezręcznie ;-)

7. Masz wrażenie, że ktoś Cię obserwuje i chcesz się upewnić?

Ziewnij i rozejrzyj się. Jeśli ktoś się w Ciebie wpatruje, też ziewnie - to bardzo zaraźliwe. Zresztą, zobacz, co się stanie, gdy zobaczysz zdjęcie ziewającego kota ;-) Najprawdopodobniej zachciało Ci się ziewać już w momencie czytania o nim ;-)


ziewający kot

Obserwuj mój blog lifestylowy na:
Photobucket    Photobucket    Photobucket

Copyright © 2014 Blog lifestylowy - Pomysłowa , Blogger