Jak oglądać seriale i telewizję online za darmo?

Obiecałam Wam napisać więcej o aplikacji, dzięki której mogę za granicą oglądać online ulubione seriale, programy tv oraz telewizję na żywo. Wspominałam już o niej tutaj. Program nazywa się Kodi. Nazywany jest często multimedialnym kombajnem – i jest to bardzo trafna nazwa. Gdy tylko znajdziemy i ściągniemy odpowiednie wtyczki do niego, mamy do dyspozycji narzędzie, dzięki któremu możemy oglądać video online z ogromnej ilości serwisów, także polskich, pobierać do tego wideo napisy z Napiprojekt czy też Napisy24, oglądać telewizję na żywo, słuchać muzyki, polskich stacji radiowych, a nawet zrobić sobie karaoke. To wszystkie funkcje, o których już wiem i które przetestowałam. Ile jeszcze można zrobić za pomocą tego jednego programu? Myślę, że lista prędko się nie kończy i pewnie jeszcze będę testować kolejne możliwości :-)
Program miał mi służyć do oglądania telewizji online za granicą – nie da się tego zrobić w przeglądarce, bo większość serwisów wykrywa zagraniczne IP i nie chce nic wyświetlać. Nie udało mi się znaleźć żadnej bezpłatnej opcji, gdzie mogłabym wieczorem odpalić na tablecie czy laptopie ulubiony program. Kodi mnie uratowało :-)

Aplikacja zrobiła na mnie bardzo złe pierwsze wrażenie – „Przecież to nie działa!”. Na szczęście zostałam poprowadzona za rączkę przez mojego wspaniałego i dowiedziałam się, że na razie zainstalowałam tylko „goły” program i muszę do niego ściągnąć odpowiednie wtyczki. Jeśli interesuje mnie oglądanie online, muszę pobrać odpowiednie repozytoria – Film Kodi oraz Telewizja Polska oraz zainstalować z nich wtyczki, zgodnie z instrukcjami. I gdy to zrobiłam, zachwyciłam się. Mogłam oglądać za darmo co tylko chciałam. Praktycznie większą część „Dochodzenia” oraz „Luthera” oglądałam właśnie na Kodi. Byłam także na bieżąco z kolejną edycją „Rolnik szuka żony” ;-)
Można też sobie na przykład ściągnąć dodatek You Tube – przypuszczam, że za jego pomocą można oglądać teledyski w Niemczech, które normalnie bardzo często nie chcą działać na terenie tego kraju (wspominałam o tym tutaj). Przypuszczam, bo sama raczej rzadko oglądam cokolwiek na YT i w Niemczech tego jeszcze nie przetestowałam.

Wtyczka karaoke – pobieramy ją tutaj (klikamy w nazwę Rodrigo's Repository na tej stronie). Instalujemy dokładnie tak samo, jak Film Kodi czy Telewizja Polska. Potem wchodzimy w „Wideo”, „Dodatki/Wtyczki wideo” i odpalamy. Możemy skorzystać z alfabetycznej bazy wykonawców lub też wybrać losowy utwór. Można oczywiście połączyć komputer z telewizorem i wyświetlać teksty na jego ekranie. To może być świetny pomysł na imprezę :-)

Kodi możemy pobrać na różne systemy operacyjne: Windows, Linux, Mac OS lub też IOS oraz oczywiście na Androida. Oznacza to, że możemy go mieć na smartfonie i korzystać sobie z niego, gdy mamy dobre wifi (wiadomo, oglądanie online, więc internet nie może być słaby).


Minusy: najbardziej widoczne jest to, że nie wszystkie seriale i filmy działają we wtyczkach. To jest jednak głównie wina tego, że po prostu zniknęły z obsługiwanych serwisów. Bardzo czasochłonne jest przeszukiwanie kolejnych stron, kiedy nie możemy znaleźć jakiegoś odcinka. Czasami program się zawiesza i „wykrzacza” bez powodu, albo nagle wyłącza oglądany odcinek. Nie jest to bardzo częste, ale jednak irytujące. Najmniej stabilnie działa na Linuxie. Doczepić się można również interfejsu – moim zdaniem bardzo niepraktyczne jest to, że klawisz „Pauza/Wznów” jest tuż obok „Stop”, który całkowicie wychodzi z odtwarzanego odcinka. W wersji na smartfona te przyciski są bardzo małe, toteż nie zliczę, ile razy przypadkiem wyłączyłam sobie ulubiony serial, chcąc go tylko na chwilę zatrzymać. Czasami kilka razy pod rząd. Mojej reakcji nawet stary marynarz nie byłby w stanie wysłuchać :-)
Plusy: wszechstronność. O możliwościach tego programu ktoś powinien napisać książkę. Mobilność – zasadniczo możemy oglądać, co chcemy, wszędzie, gdzie tylko mamy dobry internet. Mamy dostęp do bezpłatnej telewizji i wszystkiego, co tylko jest w internecie, nawet za granicą. Na Kodi nie działa wtedy niestety jedynie TVP VOD i TVN Player. Szkoda… I ogromna zaleta: można bezpiecznie oglądać online. Wiecie, po zamknięciu scs.pl ciężko jest znaleźć dobry serwis z serialami online, który nie zarzuci nas nagle zawirusowanymi reklamami. Większość tego typu stron to coś pokroju Kinoman.tv, której naprawdę nie radzę Wam odpalać, bo już złapałam z niej wirusa (wspominałam o tym tutaj). Dzięki Kodi jesteśmy bezpieczni. Nawet Kinoman nam nie zaszkodzi :-) A fakt, że trochę seriali na nim jest. Najczęściej te, które gdzie indziej nie chcą działać – zatem w ten sposób możemy je oglądać bez obaw :-)

A Wy macie jakieś swoje sposoby na oglądanie ulubionych programów i seriali? Próbował ktoś za granicą? Dajcie znać i oczywiście zapraszam do obserwowania mnie :-)


Obserwuj mój blog lifestylowy na:
Photobucket    Photobucket    Photobucket

(Zdj. http://imag.malavida.com/mvimgbig/download/kodi-15216-1.jpg

http://1.1.1.3/bmi/broman.pl/webdocs/image/xbmc-tvp/xbmc-instalacja-tvp-013.jpg
http://1.1.1.3/bmi/kodi.tv/wp-content/uploads/Kodi-devices-smudged.jpg
http://1.1.1.1/bmi/kodi.tv/wp-content/uploads/Splash1-600x336.png)

Copyright © 2014 Blog lifestylowy - Pomysłowa , Blogger